0

Wiszące

BWT SOLUTECH NEUTRALIZATOR KONDENSATU C0011716

BWT SOLUTECH NEUTRALIZATOR KONDENSATU C0011716
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 302,00 PLN 245,53 PLN netto
Stara cena: 433,00 PLN 352,03 PLN netto
Producent: BWT Best Water Technology
Indeks: C0011716
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 15,00 PLN (przedpłata) 30,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Opis produktu

Zaawansowany neutralizator kondensatu SoluTECH 200kW marki BWT to profesjonalne urządzenie do zastosowania przy neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych. Neutralizator znakomicie się sprawdzi do eliminacji kwaśnego kondensatu z kotła, przed jego odprowadzeniem do kanalizacji, zbiornika bezodpływowego lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Nautralizator SoluTECH działa na zasadzie grawitacyjnego przepuszczenia kondensatu przez złoże neutralizujące, bez użycia pompy. Neutralizator co oczywiste posiada złoże. 
Zawiera wkład.

DANE TECHNICZNE: 

 • przepływ maksymalny: 60 l/h
 • min/max temperatura: 5/50
 • maksymalna moc kotłowni (kW): max. 200 350
 • Rura wlotowa kondensatu o średnicy zewnętrznej 13 do 25 mm
 • Natychmiastowa maksymalna prędkość przepływu wynosi 100 litrów/ godzinę
 • Min/Maks. temperatura pracy 5/40 °C
 • Masa robocza 3,5 kg
 • Maksymalna moc kotła kondensacyjnego 200 kW

NEUTRALIZATOR składa się z:

 • niniejszej instrukcji
 • zbiornika neutralizacyjnego z przykrywką
 • przewodu odprowadzającego o długości 1,20 metra
 • torby neutralizacyjnej
 • torby ze śrubami, podkładkami i kołkami rozporowymi (do montażu na ścianie, w razie potrzeby)

MOCOWANIE
Urządzenie należy podłączyć do spustu kondensatu kotła kondensacyjnego. Można je postawić na ziemi lub przymocować do ściany. Do zamontowania urządzenia na ścianie należy użyć dostarczone śruby i kołki
rozporowe. Sprawdź poziomość podłoża, na którym zostanie zamontowane urządzenie i upewnij się, że pojemnik stabilnie stoi na podłodze. Przepływ płynu w pojemniku odbywa się dzięki działaniu siły grawitacji, tak jak
opisano na wykresie. Aby zapewnić prawidłowy przepływ płynu, należy przestrzegać minimalnej wskazanej wysokości. Należy też pozostawić minimum 20 cm wolnej przestrzeni pod pojemnikiem, aby można go było otworzyć, wyjąć i wymienić torebkę, a także aby swobodnie wykonać wymagane cykliczne czyszczenie rządzenia.
Rurę wylotową kotła należy bezpośrednio połączyć z pokrywą (pozycja 1 – patrz wykres na następnej stronie). Upewnij się, że rura znajduje się dokładnie w miejscu wycięcia na pokrywie i że pokrywa jest prawidłowo założona. Rurę upustową dostarczoną wraz z pojemnikiem załóż na złączkę znajdującą się na dole urządzenia (pozycja 2) i skierują ją w kierunku zaworu upustowego. Zgodnie z kierunkiem przepływu: nie podnoś rury powyżej punktu wlotowego i zachowaj delikatne zagięcie. Zbiornik neutralizacyjny posiada wbudowany system przyłączeń. Można go zamontować na ścianie i podłączyć drenaż do zaworu upustowego z prawej lub z lewej strony.

URUCHOMIENIE
Należy sprawdzić prawidłowość przepływu płynu przez torebkę oraz odpływ uzdatnionego kondensatu do zaworu
upustowego.

UTRZYMANIE
Torebkę należy wymieniać raz w roku lub kiedy zostanie w niej ¼ produktu (w celu sprawdzenia, otworzyć zbiornik i sprawdzić poziom zawartości, nie usuwając rury z kotła). Do czyszczenia stosować wyłącznie czystą wodę. Nie stosować rozpuszczalników, detergentów ani płynów zawierających alkohol... Zaleca się, aby wnętrze pojemnika czyścić za każdym razem po wymianie torebki, a więc przynajmniej raz w roku.

WAŻNE :
Podczas montażu zachowaj 10 mm przestrzeni między ścianą a podkładką.

Wymiary na zdjęciu. 

Kod producenta: C0011716

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem