0

Pompy ciepła

HEWALEX Pompa ciepła PCWU 3,0 KW 91.10.14

HEWALEX Pompa ciepła PCWU 3,0 KW 91.10.14
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 4 730,00 PLN 3 845,53 PLN netto
Stara cena: 6 580,00 PLN 5 349,59 PLN netto
Producent: Hewalex
Indeks: 91.10.14
Status: na zapytanie
Wysyłka: 80,00 PLN (przedpłata) 100,00 PLN (pobranie)
Opis produktu

Pompa ciepła PCWU 3,0kW może stanowić samodzielne lub współpracujące z innym źródłem ciepła urządzenie, przeznaczone do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Samodzielnie jest w stanie pokrywać typowe potrzeby 3-5 osób w budynku mieszkalnym lub większej ilości osób w budynku biurowym itp. Znajduje częste zastosowanie w budynkach modernizowanych, gdzie zostaje podłączona do istniejącego podgrzewacza wody. Pompa ciepła może pracować przez większą część roku, ekonomicznie do temperatury zewnętrznej rzędu -5°C. Jest przeznaczona do zabudowy wewnątrz budynku, najczęściej miejscem zabudowy jest pomieszczenie gospodarcze lub piwnica. Króćce powietrzne pozwalają na podłączenie przewodów wentylacyjnych dla pracy niezależnej od powietrza w pomieszczeniu, a także dla okresowego chłodzenia pomieszczeń.

Niskie koszty eksploatacyjne

Pompa ciepła korzystając w większej części z energii odnawialnej, zapewnia niskie koszty podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Jedynie instalacja solarna zużywająca śladową ilość energii elektrycznej zapewnia niższe koszty eksploatacyjne. Jednocześnie pompa ciepła wody użytkowej zapewnia wysoki poziom komfortu korzystania z wody, także przy mniej korzystnym nasłonecznieniu. Pompa ciepła PCWU 3,0W wyróżnia się najwyższą klasą efektywności energetycznej A+ oraz efektywnością COP wynoszącą 4,17 w punkcie pracy A15/W35 (wg PN EN 14511).

Zwiększenie efektywności pompy ciepła i obniżenie kosztów eksploatacyjnych

Zapewnienie optymalnego pionowego rozkładu temperatury wody w podgrzewaczu jest możliwe dzięki specjalnemu rozwiązaniu technicznemu. Szybki wzrost temperatury w górnej części podgrzewacza wody zwiększa komfort użytkowania wody. Zachowanie niskiej temperatury w dolnej strefie podgrzewacza wpływa korzystnie na stabilną i wysokoefektywną pracę pompy ciepła.

Współpraca z nowym lub istniejącym podgrzewaczem wody

Modułowa budowy pompy ciepła PCWU 3,0kW daje szereg możliwości zastosowania. Współpraca pompy ciepła może odbywać się zarówno z nowym, jak istniejącym w budynku podgrzewaczem wody. W zależności od liczby wężownic podgrzewacza, współpraca pompy ciepła może odbywać się tylko z kotłem grzewczym lub też dodatkowo z instalacją solarną. Zalecana pojemność podgrzewania wody: od 100 do 300 litrów. Pompa ciepła powinna być podłączona nie do wężownicy grzejnej, a podgrzewacze bezpośrednio wodę gromadzoną w podgrzewaczu. Zapewnia to wysoką efektywność i wydajność pracy.

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Kontakt ze sklepem