Pompy Hydroforowe

Grundfos pompa hydroforowa bezobsługowa MQ 3-35 96515412

Najlepsza pompa od jednego z czołowych producentów firmy Grundfos, pompa hydroforowa model MQ3-35 która służy również do podnoszenia ciśnienia 96515412

Indeks producenta: 96515412
Producent: Grundfos
Wysyłka: 20,00 PLN (przedpłata) 30,00 PLN (pobranie)

Status: na zapytanie
1 650,00 PLN 3 086,00 PLN
Ilość

Grundfos MQ 3-35 Pompa hydroforowa, przeznaczona również do podnoszenia ciśnienia

Łatwy montaż
MQ jest kompaktowym rozwiązaniem typu “wszystko w jednym” – nie jest wymagany dodatkowy zbiornik ciśnieniowy. Po prostu po podłączeniu rury ssawnej i tłocznej pompa jest gotowa do pracy.

Niezawodne działanie
Wykonanie korpusu z wysokiej jakości materiałów oraz zabezpieczenie przed suchobiegiem i przegrzaniem silnika pompy daje nam pewność, że zarówno pompa jak i silnik będą użytkowane przez długi okres czasu.

Łatwy w użyciu
Pompa MQ jest rzeczywiście bezobsługowa. Prosty panel sterujący oferuje pełną kontrolę pracy. Korek spustowy umożliwia opróżnianie pompy bez konieczności jej demontażu z instalacji.

GRUNDFOS WPROWADZA NA RYNEK NOWĄ POMPĘ PRZEZNACZONĄ DO DOMOWYCH INSTALACJI ZAOPATRZENIA W WODĘ

Dzięki kompaktowej i niezwykle zwartej budowie zestaw podnoszenia ciśnienia MQ to idealne rozwiązanie do domowych instalacji zaopatrzenia w wodę. Tę niezawodną oraz łatwą w obsłudze jednostkę można zamontować praktycznie w każdym miejscu. MQ jest pompą samozasysającą, która może pobierać wodę z głębokości do 8 metrów. Ponieważ zestaw MQ wyposażony jest w zintegrowany zbiornik ciśnieniowy, nie trzeba martwić się o miejsce konieczne do ustawienia tradycyjnego zbiornika.
Pompa MQ nadaje się do podnoszenia ciśnienia wody pobieranej z otwartych zbiorników wodnych albo wody z sieci wodociągowej.

Łatwy montaż
Zestaw MQ jest bardzo łatwy w instalacji. Kompaktowa, pozioma budowa powoduje, że pompa nie wymaga dużej powierzchni montażowej. Przyłącze rurowe pompy może być odchylane nawet o 5°, aby lepiej dopasować pompę do istniejącej instalacji.
Dzięki wbudowanemu zbiornikowi ciśnieniowemu oraz zintegrowanej funkcji start/stop nie trzeba się już martwić o montowanie oddzielnych łączników ciśnieniowych.
Silnik pompy MQ jest chłodzony wodą – a więc nie posiada mogącego powodować hałas wentylatora. Wewnętrzny układ chłodzący ma dodatkową zaletę – pompa nie musi mieć wokół siebie wolnego miejsca potrzebnego przy chłodzeniu powietrzem.

Obsługa pompy MQ jest bardzo prosta. Wystarczy zainstalować pompę i uruchomić ją włącznikiem, aby przez wiele lat korzystać z niezawodnej pracy. Aktualne ustawienia są widoczne na pierwszy rzut oka dzięki lampkom sygnalizacyjnym umieszczonym na przyjaznym dla użytkownika panelu sterowania.
Pompa MQ posiada wbudowany mały, ale wystarczający aby zapewnić natychmiastową dostępność wody z kranu. Natychmiast, kiedy kran zostaje otwarty, pompa uruchamia się automatycznie, dzięki czemu nie występuje spadek ciśnienia.


Wyjątkowe korzyści dla użytkowników
Funkcja "anti-cycling" w która wyposażony jest zestaw MQ zapobiega cyklicznemu załączaniu i wyłączaniu się pompy w przypadku pozostawienia nie zamkniętego do końca kranu lub mniejszego wycieku w instalacji.
Zestaw MQ posiada również wbudowane zabezpieczenie przed suchobiegiem. Jeżeli z jakiegoś powodu pompa nie może zasysać wody, zestaw MQ automatycznie wyłączy się. Pompa będzie próbowała się ponownie uruchomić co 30 min. przez następne 24 godziny aż do momentu kiedy woda będzie znowu osiągalna.
Pompa posiada także wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jeżeli temperatura przekroczy dopuszczalną, pompa wyłączy się natychmiast. Po 30-minutowym okresie chłodzenia pompa automatycznie rozpocznie ponownie pracę.

Tłoczenie wody deszczowej
Zestawy MQ są przygotowane do długoletniej, bezproblemowej eksploatacji. Użyte do ich wykonania materiały są odporne na szkodliwe czynniki pogodowe oraz korozję. W razie potrzeby zestawy MQ mogą być więc montowane na zewnątrz budynków.
Kiedy warunki pogodowe grożą zamarznięciem wody w pompie, na przykład przy instalacji w domku letniskowym , specjalny przewód osuszający pozwala łatwo usunąć z pompy wodę przed zimą.
Pompa MQ może tłoczyć wodę deszczową bez ryzyka skażenia.

Przyjazny panel kontrolny
Zestawy Grundfos MQ wyposażone są w łatwy w obsłudze panele sterujące z lampkami sygnalizującymi aktualny stan pracy pompy:
Sygnalizowane są następujące stany pracy:

 

 • Pompa jest włączona
 • Automatyczne kasowanie
 • Alarm (w przypadku wystąpienia suchobiegu lub przegrzania)


W przypadku wystąpienia suchobiegu pompa automatycznie wyłącza się, a następnie próbuje się ponownie włączyć.
Ponownie włączyć pompę można również ręcznie. Funkcja automatycznego kasowania można wyłączyć.

Dane techniczne :

 • Wydajność, Q: max. 4,0m3/h
 • Wys.podnoszenia, H: max. 33 m
 • Temperatura cieczy: 0°C do +35°C
 • Ciśnienie pracy: max. 7,5 bar
 • Ciśnienie na wlocie max : 3 bar
 • Napięcie : 230V/50 Hz
 • Pobór mocy : 800W
 • Prąd znamionowy : 4,0A
 • Przyłacze : G 1"

 

Mq 3-35 słabszy odpowiednik modelu 3-45 , ale działa bez zarzutów polecam ,

robert - Piątek, 10 Maj 2019 (12:01)

Sklep godny polecenia, udzielili mi wyczerpujących informacji , towar mieli na stanie magazynowym co dzisiaj jest rzadkością wśród sklepów internetowych , cena jak najbardziej ok

Tom - Niedziela, 7 Kwiecień 2019 (11:22)