Wymienniki, Zasobniki

Galmet Tower Grand wymiennik do pomp ciepła 200 litrów SGW(S) 26-208107

Promocja
Galmet Tower Grand wymiennik do pomp ciepła 200 litrów SGW(S) 26-208107
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 3 200,00 PLN 2 601,63 PLN netto
Stara cena: 6 124,00 PLN 4 978,86 PLN netto
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 3 200,00 PLN
Producent: Galmet
Indeks producenta: 26-208107
Status: dostępny od zaraz
Wysyłka: 180,00 PLN (przedpłata) 250,00 PLN (pobranie)
Opis

Tower Grand to szybki wymiennik c.w.u. do pomp ciepła o powiększonej wężownicy. Opracowany w oparciu o najlepsze cechy najwydajniejszego wymiennika c.w.u. do pomp ciepła – Maxi.

W zbiorniku zastosowano znacznie powiększoną wężownicę spiralną – nawet ponad 2 razy większą w porównaniu z klasycznym wymiennikiem c.w.u.* – o powierzchni od 1,4m2 dla wymiennika Tower Grand 160 do 4,3m2 dla wymiennika Tower Grand 500. Dzięki takiemu rozwiązaniu stanowi on optymalne rozwiązanie dla instalacji z pompą ciepła zarówno typu on-off jak i inwerterową. Szeroki zakres pojemności od 160 do 500 litrów pozwala natomiast na dopasowanie go do wymogów pomp ciepła zarówno o małej jak i większej mocy.

Grand to komfortowa instalacja

W wymienniku Tower Grand przyłącza hydrauliczne zaprojektowano z tyłu ogrzewacza. Zapewnia to wygodny montaż i ułatwia codzienną eksploatację. W tylnej części znajdują się również osłony do montażu czujników z pompy ciepła i mufa do przyłączenia pompy cyrkulacyjnej. Po zastosowaniu, w instalacji c.w.u., pompy cyrkulacyjnej, możliwy jest, natychmiastowy pobór wody o stałej temperaturze, w każdym punkcie poboru. Duży, czytelny termometr umieszczony jest w części przedniej zbiornika. Dla zapewnienia stabilności zbiornika, każdy wymiennik Tower Grand wyposażony jest w regulowane nóżki poziomujące.
Tower Grand może być również zasilany za pomocą grzałki elektrycznej, która instalowana jest z kompletem elektrycznym GE na korku Gw 6/4”.

Grand to bezpieczne użytkowanie

Gwarancję bezpiecznego użytkowania wymienników c.w.u. Galmet stanowi najwyższej jakości zabezpieczenie antykorozyjne. Stosowana w ogrzewaczach emaliowanych Galmet emalia ceramiczna EXTRA GLASS®, tworzy na wewnętrznej powierzchni zbiorników i na wężownicy spiralnej gładką i trwałą barierę ochronną. Nakładana jest metodą „na mokro”, równomiernie na całej powierzchni i wypalana w temperaturze 850°C co zapewnia jej wyjątkową trwałość. Jej działanie uzupełnia standardowo montowana anoda magnezowa. W ogrzewaczu Tower Grand opcjonalnie stosowana może też być bezobsługowa, aktywna anoda tytanowa, która nie wymaga serwisowania. Dodatkową ochronę zbiornika c.w.u. stanowi DIELECTRIC PROTECTION® zabezpieczenie przyłączy zbiornika.

Aktywne anody tytanowe:

 • Dla pojemności do 300 litrów – mała anoda tytanowa.

Grand to sprawdzona izolacja

Najwydajniejsza praca wymiennika ciepłej wody, to oprócz doskonałej wężownicy, zasługa odpowiedniego ocieplenia zbiorników. Gruba warstwa twardej izolacji z pianki poliuretanowej zapewnia podwyższoną ochronę a tym samym długie utrzymanie temperatury wody i niskie koszty eksploatacji. Dodatkowo straty ciepła ograniczane są przez montowaną na izolację obudowę zewnętrzną z PVC.

Grand to gwarancja jakości

Najlepsze surowce, zaawansowana technologia produkcji i wykwalifikowana kadra gwarantują najwyższą jakość na każdym etapie produkcji. Pozwala to zaoferować użytkownikom 60 miesięcy gwarancji (szczegóły w karcie gwarancyjnej).

 • klasa efektywności energetycznej B
 • pojemność magazynowa 193 litry
 • maksymalne ciśnienie pracy zbiornika 1,0 MPa
 • maksymalne ciśnienie pracy wymiennika 1,6 MPa
 • maksymalna temperatura pracy zbiornika 95oC
 • maksymalna temperatura pracy wymiennika 110oC
 • powierzchnia wymiennika 2m2
 • pojemność wymiennika 14 litrów
 • moc wymiennika 80/10/45ºC - 50kW
 • moc wymiennika 80/10/60ºC - 40kW
 • wydajność wymiennika 80/10/60ºC - 693 l/h
 • zapotrzebowanie na wodę grzewczą z kotła C.O. - 3m³/h
 • średnica zewnętrzna 670mm
 • wysokość 1140mm
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy